Online porovnanie poistenia

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

Poistenie auta – poistka na auto

Poistenie auta online je najlacnejšie riešenie ochrany motorového vozidla. Pod týmto pojmom rozlišujeme 2 základné typy poistenia auta. Prvým je povinné zmluvné poistenie, ktoré kryje škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Ako vyplýva už zo samotného názvu – je povinné pre každé vozidlo. Druhým je havarijné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s poistnými udalosťami, ktoré ste zavinili, prípadne nepredvídané udalosti ako krádež alebo živelná pohroma.

Ako získam najlacnejšie poistenie auta?

Symbol poistenia autaNajlacnejším a najlepším riešením je využiť možnosť porovnania ceny poistky na auto online. Slúži k tomu špeciálna kalkulačka, ktorá spraví výpočet ponúk v každej poisťovni naraz. Môžete sa teda ľahko dostať ku ponuke od každého poisťovateľa bez toho, aby ste pracne museli obchádzať jednotlivé poisťovne. Na jednom mieste sa dozviete nie len cenu, ale aj všetky dodatočné rozdiely medzi jednotlivými poistnými produktmi. Napríklad rozsah krytia poistných udalosti, asistenčné služby, ale aj poistenie v zahraničí počas dovolenky.

Dokáže kalkulačka na výpočet ceny poistenia auta spraviť porovnanie všetkých poisťovní?

Porovnanie ponúk na váheÁno. Práve to je hlavnou výhodou vyhotovenia cenovej ponuky cez internet. V ponuke sú nie len všetky poisťovne, ale samozrejmosťou je aj zobrazenie všetkých ponúk vrámci jednej poisťovne. Získate takto dokonalý prehľad. K samotnému výpočtu musíte zadať údaje o sebe, ako majiteľovi auta, ale taktiež údaje o samotnom automobile. Kombináciou týchto údajov dokáže kalkulačka spraviť samotný výpočet ceny, pričom ich následne zoradí do úhľadnej tabuľky, pre jednoduché porovnanie.

Ak ste si našli vyhovujúcu ponuku, tak následne môžete uzatvoriť novú zmluvu. Samozrejmosťou je možnosť platby kartou, takže celý proces poistky na auto zvládnete online. Žiadne chodenie na poštu alebo na pobočku. Všetko vybavíte z domu, pričom celý proces zaberie pár minút.

V akých poisťovniach môžem získať poistku na auto?

Poistenie auta na Slovensku môžete uzatvoriť v nasledujúcich poisťovniach:

 • Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.
 • AXA pojišťovna, a.s.
 • ČSOB poisťovňa, a.s.
 • Generali Poisťovňa, a. s.
 • Generali Poisťovňa, a.s., odštepný závod Genertel
 • Groupama poisťovňa, a.s.
 • KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s.
 • KOOPERATIVA poisťovňa, a.s.
 • Onlia, značka Union poisťovne, a.s.
 • Union poisťovňa, a.s.
 • UNIQA poisťovňa, a.s.
 • Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Aké typy poistenia auta existujú?

Povinné zmluvné poistenie

Poistka, ktoré kryje škodu, ktorú spôsobíte prevádzkou svojho motorového a prípojného vozidla. Je zo zákona povinné. Ak teda spôsobíte dopravnú nehodu, tak práve práve Vaše PZP zaplatí vzniknuté škody na poškodených autách, inom majetku, ale predovšetkým aj ublížení na zdraví.

Avšak opravenie následkov dopravnej nehody na vlastnom vozidle si musíte zaplatiť sami, keďže ste vinníkom dopravnej nehody. V súčasnosti sa pri mnohých poistných produktoch z tejto kategórie vyskytujú rôzne nadštandardné služby ako sú rôzne asistenčné služby, poistenie proti živelnej pohrome, poistenie čelného skla a iné.

Havarijné poistenie

Havarijná poistka (kasko) kryje škody na vlastnom vozidle, ktoré ste si buď spôsobili sami, alebo k nim došlo v dôsledku nepredvídateľnej situácii. K poistnému plneniu dôjde napríklad vtedy, ak ste spôsobili dopravnú nehodu a došlo aj ku poškodeniu Vášho auta.

Alebo v situácií, keď si pri parkovaní sami poškodíte auto. Týka sa však aj takých nepríjemných situácií ako je krádež auta, spadnutý strom, vandalizmus alebo zatopenie auta. Samotný rozsah a poistné krytie závisí od konkrétnej zmluvy. Súčasťou zmluvy často býva aj určitá spoluúčasť pri preplatení vzniknutej škody.