Online porovnanie poistenia

OTVORIŤ PZP KALKULAČKU

PZP na motocykel

PZP na motorku, motocykel, babetuMáte motorku alebo plánujete jej kúpu? V tom prípade bude nutné uzatvoriť povinné zmluvné poistenie (PZP). Ak ho neuzatvoríte, tak sa pripravte na zaplatenie vysokej pokuty. A nie len to, povinnosti sú rovnaké ako pri automobile.

Musia mať motorky PZP?

Áno, aj motocykle musia mať PZP. Táto povinnosť je súčasťou zákona, ktorým sa musí riadiť každý, kto je držiteľom motorového vozidla a prevádzkuje ho na verejnej komunikácií. Musíte mať teda povinné zmluvné poistenie na motorku. Ináč vám hrozí pokuta 3320 €, a to nie je všetko. Ak sa stanete vinníkom škodovej udalosti, tak si pripravte peňaženku. Budete musieť uhradiť škody na zdraví a majetku spôsobené motorkou. V takomto prípade vám PZP výrazne zjednoduší vziknutú situáciu. Vaša poisťovňa preplatí všetky škody z vášho PZP.

Dá sa uzatvoriť online?

Bez akejkoľvek prípravy je možné uzatvoriť PZP na motorky online. Ak už máte EČV/ŠPZ, tak všetky údaje budú načítané automaticky. Ak nie, tak si pripravte technický preukaz vozidla. Dobre je aj vedieť všetky údaje o držiteľovi. Takto si môžete spraviť porovnanie ponuky zo všetkých poisťovní, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie. Celý proces môžete dokončiť z pohodlia domova, vrátane platby kartou alebo prevodom na účet. E-mailom dostanete zmluvu, dočasnú Zelenú kartu a originál vám odošle poisťovňa po uhradení poistného.

Na čo si dať pozor pri PZP na motorky?

Ak si vyberáte PZP na motorku, tak by ste mali vedieť, že cena PZP je určená podobne ako pri aute. Poistné vypočíta poisťovňa na základe vstupných údajov, ktoré môžete zadať na našej stránke. Samozrejmosťou je výkon motora, objem valcov motora, vek motocykla, maximálna prípustná hmotnosť, ale aj údaje o držiteľovi motocykla. Snažte sa vyplniť formulár čo najpresnejšie, len tak sa dostanete k maximálnym možným zľavám a bonusom na PZP.

Ako si uzatvoriť PZP na motorku?

Povinné zmluvné poistenie na motocykel uzatvoríte jednoduchým kliknutím na tlačidlo na začiatku tejto stránky. Dostanete sa tak k porovnaniu, ktoré dokáže vypočítať cenu PZP na motorku. K dispozícií sú tieto poisťovne, ktoré ponúkajú PZP pre motorku: Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s., AXA pojišťovna, a.s., ČSOB poisťovňa, a.s., Generali Poisťovňa, a. s., Generali Poisťovňa, a.s., odštepný závod Genertel, Groupama poisťovňa, a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s., KOOPERATIVA poisťovňa, a.s., Onlia, značka Union poisťovne, a.s., Union poisťovňa, a.s., UNIQA poisťovňa, a.s., Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Použitie kalkulačky PZP online pre motocykel je bezplatné a nezáväzné.